UCM HC Caraş-Severin a început foarte bine partida, având, în minutul 19, un avantaj de cinci goluri, 11-6. A urmat o revenire spectaculoasă a bucureştenilor. Au egalat la 12-12 (min. 26) şi au condus cu 13-12 (min. 27). Dar, oaspeţii au intrat la cabine cu 14-13.

Repriza secundă a fost mult mai animată, mai spectaculoasă, în care gazdele au trecut la cârma partidei. Astfel, după ce în minutul 38 au ajuns la 17-17, remontând de la 13-15, 14-16 şi 15-17, elevii antrenorului Nicolae Munteanu au prins tot mai mult curaj: 19-17 (min. 39); 21-19 (min. 40); 23-20 (min. 45); 25-21 (min. 48).

Spre finalul partidei, handbaliştii reşiţeni au reuşit să mai recupereze din diferenţă, ajungând, în minutul 55, la 26-27, iar cu patru minute înainte de sfârşit a fost 27-28. Insuficient însă, pentru că CSA Steaua Bucureşti a mai punctat odată şi şi-a trecut în cont două puncte importante, şi o victorie de palmares împotriva Reşiţei.

Antrenorul Gligore Czari a avut la dispoziţie, şi pentru acest meci, 11 jucători: Antonaru, Ionescu – Tucanu (3 goluri), Rohozneanu (6), Pârâianu (5), Cuciula (3), Vaidasigan, Pârvan (2), Marta (2), Vulpe (3) şi Popovici (3). Reamintim, ceilalţi cinci componenţi ai lotului au fost angrenaţi în întrecerile turneelor semifinale ale Campionatului Naţional de handbal pentru juniori I.