Caraş-Severin, Romania

Pentru handbaliştii reşiţeni, deplasarea de la Ploieşti, pentru confruntarea de duminică, 21 octombrie a.c., de la ora 11.00, cu Uztel reprezintă o nouă şansă de a obţine victoria.

Joc important

Fireşte, nu va fi uşor, dar startul localnicilor din noua stagiune handbalistică le dă dreptul elevilor antrenorilor Omer Aihan şi Gligore Czari să vizeze cele două puncte puse în joc.

Ei trebuie să fie însă precauţi, chiar dacă evoluţia ploieştenilor de până acum este una plină de surprize. Au învins Constanţa, campioana ţării, dar au cedat două partide pe propriul teren, în faţa a două nou-promovate…

„Noi suntem hotărâţi în continuare să mergem la victorie, mai departe, la fiecare meci, ne-a declarat antrenorul Omer Aihan. Cum spuneam, mergem pas cu pas, şi ne interesează fireşte şi meciul de la Ploieşti. Va fi un joc foarte important pentru noi şi îl vom trata ca atare“.

Din fericire, aşa după cum ne asigura medicul Ioan Brizu, tehnicienii reşiţeni vor avea la dispoziţie tot lotul de jucători pe care au contat şi în disputa cu C.S.M. Medgidia, inclusiv Mihuţ Pancu, refăcut după accidentarea suferită sâmbăta trecută. Cu excepţia ucraineanului Olexander Natalyuk, plecat acasă pentru a-şi prelungi viza de şedere în România.

Plecarea spre Ploieşti este programată pentru dimineaţa zilei de vineri, 19 octombrie a.c., în jurul orei 6.00.

Marius Moraru

[email protected]