REȘIȚA – Selecționerul Costin Curelea are încredere tot mai mare în fundașul de la CSM Reșița și a decis să-l folosească în centrul defensivei în partidele cu Anglia și Norvegia!

Sergiu Rimovecz a jucat titular pentru echipa națională Under 20 a României în cadrul turneului Under 20 Elite League împotriva Angliei. Tricolorii au învins cu 2-0 (goluri Cristian Mihai și Atanas Trică). De asemenea, Sergiu a jucat titular și cu Norvegia U20, dar tricolorii s-au văzut învinși categoric, 5-0 pentru nordici. Ambele partide au făcut parte din turneul U20 Elite League, competiție la care naționala României participă pentru al treilea sezon consecutiv.

În luna septembrie, reprezentativa U20 a disputat primele partide din actualul sezon Elite League, împotriva Cehiei și Portugaliei. A fost 2-0 pentru România în fața Cehiei, într-o partidă jucată la Târgoviște, duelul cu Portugalia fiind încheiat cu victoria lusitanilor, 2-1, victorie venită în minutele de prelungire ale meciului.