Pentru că sâmbătă, 13 octombrie este programată prima rundă a Campionatului Diviziei A de şah, echipe seniori.
Vor efectua deplasarea următorii jucători: Corneliu Buşu, Vadim Shishikin (Ucraina), Ranko Szuhanek, Valeriu Grozav, Tiberiu Mănescu, Horia Irimia, Mihai Bolintiş, Ioan Păduraru, Sergiu Cozmolici şi Alexandru Naşolea (ultimii doi juniori).
Turneul se va derula în perioada 13-19 octombrie a.c., primele trei clasate, din cele zece echipe înscrise în campionat, vor promova în Superligă.
Acolo unde şi-a propus să ajungă şi Muncitorul Reşiţa. Succes!
Marius Moraru
