REȘIȚA – Pentru prima dată, autorităţile reşiţene recunosc ceea ce nota cândva, în paginile Jurnal CS, jurnalistul Luci Constantin, spre indignarea viceprimarului de atunci, Tiberiu Pădurean: dalele din Centrul Civic sunt… „autoderapante“.
Dacă nu le-am fi montat pe dos, reşiţenii s-ar fi întrecut cu dansul lebedelor, pe vreme ploioasă, spun muncitorii. Ei, bine, în timp, vechile autoderapante vor fi înlocuite, iar mătasea broaştei nu va mai apărea, pentru că primarul Ioan Popa promite tratarea corespunzătoare a apei. În acest fel, fântâna, cu aripile ei angelice, va putea cânta chiar şi pe acorduri de… „Căţeluş cu părul creţ“, dacă asta vrem! Aşa spune primarul. Dar despre toate astea, şi despre multe altele, într-o ediţie viitoare.
