Caraş-Severin, Romania

Elevii prof. Eva Todoruţ au făcut parte dintr-o grupă alături de C.S.Ş. Sighişoara, Crişul Oradea, Universitatea Transilvania Cluj şi gazdele de la C.S.Ş. Făgăraş. Din păcate pentru ei, handbaliştii reşiţeni au obţinut o singură victorie şi un rezultat de egalitate, pierzând celelalte două întâlniri, ceea ce nu le-a mai permis accederea în turneul final. Reşiţenii au câştigat primul meci, 30-17 cu Crişul Oradea şi au încheiat la egalitate, 33-33, cu Universitatea Transilvania Cluj. Însă, a doua zi, Liceul „Traian Vuia“ a pierdut ambele întâlniri, 25-35 cu C.S.Ş. Făgăraş şi 27-34 cu C.S.Ş. Sighişoara.

„Ne-am jucat şansa până la capăt, din păcate nu a fost să fie, a spus prof. Eva Todoruţ. Mă bucur însă că am ajuns până în turneul semifinal şi sper ca această generaţie să depăşească pe viitor faza semifinală. Mulţumesc Primăriei şi Consiliului Local Reşiţa pentru sprijinul pe care ni l-a acordat în acest an pentru desfăşurarea activităţilor noastre sportive“.

Prof. Eva Todoruţ a mizat la turneul semifinal de la Făgăraş pe următorii jucători: Ştefan Ciurea, Ovidiu Dumitru, Andy Sămînţă, Nicuşor Negru, Alexandru Ion, Sergiu Lazics, Cosmin Domăneanţu, Daniel Bucur, Răzvan Bosică, Georgian Buta Oros, Denis Bodor, Denis Chesec, Alin Dimcea, Robert Mladin.