REȘIȚA – În perioada 9-12 noiembrie s-a desfășurat, la Târgu Mureș, finala Campionatului Național la lupte individual U17, Cupa României de seniori și finala Campionatului Național Superliga la echipe de seniori!  La această competiție sportivii legitimați la CSȘ Reșița și la CSM Reșița au reușit să urce de mai multe ori pe podiumul de premiere și s-au clasat cu echipa pe locul 3!

„La Campionatul Național individual de U17, Iasmina Golea, la categoria 65 de kg, a luat bronzul, Elvira Drăgan, la categoria 46 de kg, s-a clasat pe locul 4, iar Brian Techerean, la categoria 110 kg, a fost pe locul III la final. La Cupa României de seniori, Bărbulescu Andrei, la categoria 57 de kg a luat argintul, Cristian Orbu, la categoria 97 de kg, a luat bronzul, iar Adam Babaioana, la categoria 125 kg, a luat locul 3. Marin Filip, la categoria 65 de kg, s-a clasat pe locul 7. La Cupa României de seniori, la feminin, Adam Tania, la categoria 68 de kg, a fost pe locul 3. În clasamentul final la seniori, pe cluburi și asociații, CSM Reșița a fost pe locul 3. De asemenea, am participat și cu echipa de seniori, la masculin, la Campionatul Național Superliga pe echipe, unde am obținut un loc 3. Rezultatele sunt bune și încercăm tot timpul să aducem cât mai multe medalii pentru Reșița. Din păcate, am avut și doi sportivi care s-au accidentat, care cu siguranță că ar fi adus rezultate bune. Aș dori să mulțumesc Clubului Sportiv Muncitoresc Reșița, deoarece a susținut financiar echipa de seniori, și nu în ultimul rând Clubului Sportiv Școlar Reșița. Mai avem două competiții importante la nivel de Campionat Național, cel de U23 și cel de seniori, ce se vor desfășura la Reșița, în perioada 24-26 noiembrie. Felicitări sportivilor, dar și staff-ului tehnic alcătuit din antrenorul emerit Adrian Dacica, Franț Andrei și Mihai Turculeanu.”, a spus antrenorul Florin Dință.