CARANSEBEȘ – Tânărul atlet Lucian Ștefan, pregătit de Cristian Dragomir și legitimat la CSȘ Caransebeș, s-a clasat pe locul al doilea la Campionatul Național, în proba de 3000 de metri, la tineret!

„Lucian a participat la Campionatul Național de seniori și tineret, în premieră pentru cariera lui de atlet. Emoțiile au fost destul de mari, fiindcă a fost repartizat în seria favoriților, din care au făcut parte doar doi juniori: Pop Dragoș, care este mai mare cu un an decât Lucian, și Lucian. Seria cealaltă a fost formată din atleți care nu au performat ca timp la nivelul celor din seria favoriţilor. Ei bine, s-a alergat prima serie, unde prietenul și colegul lui de echipă națională Alin Şavlovschi a câștigat. A luat medalia de argint la categoria de vârstă tineret, adjudecându-şi şi locul 4 la categoria de seniori. Performanța pe care a alergat-o, 8 minute, 32 de secunde și 23 de sutimi, este la 42 de sutimi de recordul lui personal pe această distanță în sală. Așadar, sunt foarte mulțumit!”, a spus antrenorul emerit Cristian Dragomir.