CARANSEBEȘ – Sportiva Liliana Dragomir a obținut primul loc la competiția internațională Bucharest 10K Grand Prix, ediția a II-a! Atleta caransebeșeană s-a impus în cursa de 10 km alergare pe șosea fără prea mari emoții, având în vedere faptul a avut un avans de peste un minut față de sportiva de pe locul 2!

„Liliana a participat la acest concurs internațional, pe care l-a și câștigat în fața unor alergători din multe țări, cum ar fi Anglia, Kenya, Italia, Spania sau Moldova. Au fost peste 5000 de participanți și consider că a fost un concurs bun făcut de Lili. Nu am lăsat-o mai moale cu antrenamentele și am hotărât ca Liliana să facă acest concurs pe o încărcătură musculară. Competiția nu a fost ușoară din cauza căldurii, au fost peste 30 de grade la ora concursului, dar totuși Liliana a plecat hotărâtă de la început, a condus cursa și până la final a avut un avans destul de mare, de peste un minut. Liliana se simte bine și atât eu, cât și domnul profesor Carol Șanta suntem fericiți pentru acest loc 1. Datorită faptului că a câștigat acest concurs internațional, Liliana are acum un oarecare boost de încredere și știu că suntem pe calea cea bună.”, a spus antrenorul Călin Dragomir, de la CSM Caransebeș.

Liliana Dragomir are are dublă legitimare la CSM Caransebeş şi CSU Arad.