În urma investigaţiilor oamenilor legii, s-a stabilit că respectivul capac fusese furat de la un cămin de vizitare situat pe str. Zona Gării din Oraviţa, cu scopul valorificării acestuia la un depozit de fier vechi, punând astfel în pericol viaţa trecătorilor. Capacul recuperat a fost restituit… primăriei.

