REȘIȚA – Secția de arte marțiale mixte – kickboxing de la CSM Reșița a participat recent la competiția „Centura României Reload”, care a fost organizată în Deva. Antrenorul Gheorghe Cîrlea s-a prezentat la concurs cu trei luptători.

„Sportivul Raul Chisăliță, în vârstă de 7 ani, a concurat în piramida 7-8-9 ani, categoria 30 kg, el având doar 24 kg. A reușit să ajungă în finală și a pierdut în fața unui sportiv de la Uricani în vârstă de 9 ani și peste 30 kg. Atitudinea sportului nostru a fost foarte bună, le doresc succes pe mai departe ambilor sportivi. Grațian Diaconiță, în vârstă de 9 ani, a participat la piramida 10-11-12 ani, categoria 40 kg și a pierdut la puncte în fața unui sportiv de 12 ani de la Timișoara. Sergiu Dunca, în vârstă de 16 ani, a participat la piramida 65 kg, a câștigat primul meci cu un sportiv din Moldova, iar pe cel de-al doilea l-a pierdut în fața unui sportiv din Sibiu. Sunt mulțumit de evoluția sportivilor, mulțumesc părinților pentru susținere și le doresc meciuri frumoase în continuare”, a declarat antrenorul Gheorghe Cîrlea.

Aceasta a fost și ultima competiție oficială a kickboxerilor de la CSM Reșița în acest an.