CARANSEBEŞ – La finalul partidei, antrenorul arădenilor s-a declarat mulțumit de rezultat, dar nu și de jocul prestat de echipa sa în prima repriză.

„Partida pe un asemenea teren nu putea să fie decât grea pentru ambele echipe. Ca să construieşti, trebuia să fii mai dibaci decât cei de la Barcelona. Noi, care ne bazăm jocul pe construcţie, pe pase repetate, am reuşit doar o parte din prima repriză să facem ceea ce ne-am propus. La pauză am fost nemulţumit faţă de evoluţia băieţilor, pentru că aşteptam să dăm gol, fiindcă nu am mai marcat demult în deplasare. Lucrul ăsta s-a întâmplat, însă abia în repriza a doua, atunci când am fost cu cuţitul la os, conduşi, la un moment dat, cu 1-0, şi am învins cu 2-1. E adevărat că am ratat foarte multe ocazii, dar asta nu înseamnă că n-am întâlnit un adversar care, cel puţin din punctul meu de vedere, a arătat că nu este o echipă care să fie abandonată”, a declarat antrenorul echipei Șoimii Pâncota, Ionuţ Popa. JCS-S.R.