Caraş-Severin, Romania

CARAȘ-SEVERIN – Chiar dacă pe microbiștii din Caransebeș poate i-ar bucura o asemenea veste, e totuși trist când dispare câte o echipă de fotbal.

Campioana județului Alba, Șurianu Sebeș, cea care a trecut de Viitorul Caransebeș, în dubla manșă a barajului pentru promovarea în Liga a III-a, s-a desființat. După trei ani și jumătate de la înființare! Astfel, echipa Șurianu Sebeș nu va mai activa nici în eșalonul al treilea, unde s-a înscris inutil, nici în Liga a IV-a, nici în Liga a V-a, anunță colegii de la ziarul „Unirea” din Alba Iulia. În barajul de promovare în eșalonul terț, campioana din Alba a repurtat o dublă victorie în fața campioanei din Caraș-Severin, 2-1 la Caransebeș (la echipa gugulană jucând tot meciul și Dan Alexa) și 3-1 la Sebeș.