CARAȘ-SEVERIN – Cele două formații din Liga 3 s-au întâlnit sâmbătă, 20 februarie, la baza sportivă „Adrian Stoicov”!

Progresul Ezeriș a câștigat amicalul din deplasare cu ACS Politehnica Timișoara, scor 2-0, ambele goluri fiind marcate în partea a doua a meciului. Cărășenii s-au impus prin reușitele golurile marcate de Sergiu Rimovecz, găsit nemarcat la un corner, a trimis cu capul în plasă (minutul 50) şi Marian Musteţea (minutul 65).

ACS Progresul Ezeriș: Birăescu – Mărgan, Plută, Rimovecz, Dalea – Giurică, Jula, Derbac – Jinga, Străin, Neagu. Rezerve: Spînu, Marian Mustețea, Găman, Drăgoi, Lolea, Jivan, Secula, Marius Mustețea. Antrenor: Constantin Dorian Arbănaş.

ACS Poli: Toma – Sporin, Cochinţu, Stoia, Popa – Mitre, Dorobanţu, Sevici, Daminuţă, Toboşaru, Buzdugan. Au mai jucat: Gakos, Românu, Chiriac, Murariu, Turdean.

Înainte de startul Ligii 3, Progresul Ezeriș ocupă locul 9, în timp ce ACS Politehnica Timișoara este pe poziția 3, dar ținând cont de situația dificilă a clubului timișorean e puțin probabil să se bată cu șanse reale la promovarea în Liga 2.