REȘIȚA – Asta avertiza Vasile Paul, city managerul Reșiței, vizavi de lucrările care au sfredelit drumurile și trotuarele urbei.
CARAȘ-SEVERIN – Potrivit comisarului șef Viorel Avram, șeful Inspectoratului de Poliție Județean Caraș-Severin, stăm bine vizavi de climatul de ordine publică, instituția pe care acesta o conduce având un bilanț cu rezultate pozitive la acest capitol, pentru primul semestru al anului.
CARANSEBEȘ – Marţi, 22 august, caransebeşenii au disputat, pe Stadionul Municipal din Parcul Teiuş, cel de al doilea meci amical din campania de pregătire, adversară fiindu-i de această dată nou promovata Foresta Armeniş. Partida s-a încheiat cu scorul de 10-1 (4-1) în favoarea elevilor lui Dan Doran.
REȘIȚA – Un reșițean a fost prins ziua, în amiaza mare, în timp ce încerca să fure un indicator rutier de pe DN 58B, de la kilometrul 5 plus 200 de metri.
REȘIȚA – A sosit momentul mult-așteptat de iubitorii handbalului din Reșița. Aceștia sunt așteptați miercuri, 23 august, de la ora 17, la Sala Polivalentă, unde va avea loc prezentarea oficială a lotului echipei ce va reprezenta Reşiţa în viitorul sezon al Diviziei A.
ZĂVOI – Un mandat european de arestare a fost pus în aplicare la începutul acestei săptămâni de polițiștii cărășeni. Documentul, emis de autoritățile germane, viza o femeie de 29 de ani, domiciliată în comuna Zăvoi. „Ulterior, femeia a fost preluată de lucrătorii Serviciului de Investigații Criminale și transportată la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Timiș în vederea prezentării la instanța de judecată“, ne informează Poliția județului.
CARANSEBEȘ – Asta spune Octavian Dena, directorul uneia dintre cele mai cunoscute uzine din Caransebeş, care ne-a vorbit despre situaţia actuală a firmei, planurile de viitor dar şi despre ce înseamnă să fii un lider bun.
REȘIȚA – Președintele Răzvan Burleanu a fost prezent marți, în municipiul de pe Bârzava, pentru încheierea unui parteneriat cu administrația locală. Din bugetul de două milioane de euro alocat de Federația Română de Fotbal pentru investiții în infrastructură, din surse exclusiv private, aproximativ 150.000 de euro vor ajunge la Reșița, pentru reabilitarea bazei sportive Gloria, din Govândari.
REŞIŢA – De o săptămână, reșiţenii se plâng de mersul greoi al eliberării paşapoartelor.
REȘIȚA – Cătălin Atănăsoaei, vicecampion național la alergare montană.
