REŞIŢA – Reprezentanţii a 26 de comune cărăşene au semnat joi contractele pentru centre de informare.
TURNU RUIENI – Membrii formaţiei Salvamont au fost anunţaţi miercuri, 20 aprilie, în jurul orei 21.00, cu privire la faptul că un cetăţean accidentat s-a rătăcit în zona numită dealul Pleşa.
REŞIŢA – Municipalitatea a decis să nu achite contravaloarea lucrărilor de reabilitare a carosabilului, din Triaj. Reşiţenii s-au obişnuit să aibă parte de plombe în drumuri, care astăzi sunt puse, iar mâine se macină ca şi cum ar fi de cine ştie câtă vreme.
REŞIŢA – Pentru a doua oară, proiectul iniţiat de primar pentru a da locuinţe medicilor a fost retras. Problema locuinţelor menite să păstreze sau să atragă personalul medical la Reşiţa a fost readusă în actualitate cu prilejul celei mai recente şedinţe ordinare de consiliu.
REŞIŢA – Salonul oficial al Restaurantului Capitol din cartierul reşiţean Lunca Bârzavei a găzuit joi seară festivitatea de premiere a celor mai buni sportivi ai Clubului Sportiv Şcolar Reşiţa în anul 2010. La manifestare au participat şi reprezentanţi ai instituţiilor cu care colaborează clubul reşiţean.
Supermarket-urile din Reşiţa vor lucra după un program special în perioada Sărbătorilor Pascale. Sâmbătă 23 aprilie, Kaufland va fi deschis între orele 7.30-19.00, Billa între 7.00-21.00, iar Carrefour şi Plus între 8.00-19.00. În prima zi de Paşte, singurul magazin care va fi deschis este Billa între 10.00-18.00. Luni, 25 aprilie, vă mai puteţi face cumpărăturile la Kaufland în intervalul orar 9.00 – 17.00, la Billa între 7.00 – 22.00. Carrefour şi Plus vor fi deschise…
MOLDOVA VECHE – Poliţiştii de frontieră au reţinut doi sârbi care au trecut ilegal frontiera de stat, pe Dunăre pentru pescuit industrial.
REŞIŢA – Peste zece cărăşeni plecaţi la muncă peste hotare sunt nevoiţi să petreacă sărbătorile pe drumuri.
BOZOVICI – La Bozovici, o femeie cu TA 150/100 alerga pe la porţile foştilor medici pentru ajutor. Spitalul din comună a fost închis foarte uşor prin nişte hârtii încă de la 1 aprilie 2011, însă problemele reale abia acum încep să apară.
REŞIŢA – În Vinerea Mare, un dascăl a ajuns să ia pâinea de pe masa Sf. Anton ca să aibă ce să mănânce…
