REŞIŢA – De această dată nu Fiscul a demarat procedurile, ci o instituţie bancară. Numitorul comun: datoriile…
REŞIŢA – Echipa feminină de handbal a Universităţii „Eftimie Murgu“ din municipiul de pe Bârzava va participa şi la ediţia din acest an a Campionatului Naţional Universitar.
REŞIŢA – Sala Polivalentă din municipiu va găzdui, vineri, 15 aprilie a.c., de la ora 20.00, întâlnirea dintre UCM HC Caraş-Severin şi Universitatea Bucovina Suceava, partidă contând din etapa a XIX-a a Ligii Naţionale de handbal masculin.
REŞIŢA – Timp de trei zile, între 15 şi 17 aprilie a.c., în sala Sporturilor din Tg. Mureş se vor desfăşura Campionatele Naţionale individuale de lupte rezervate seniorilor. Se anunţă un concurs de mare anvergură, cu o participare mai numeroasă ca în anii precedenţi.
REŞIŢA – Echipa de handbal fete a Şcolii cu clasele I-VIII Nr. 7 din municipiul de pe Bârzava a participat zilele trecute, la Drobeta Turnu Severin, la întrecerile fazei de zonă a Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar. La competiţie au mai fost prezente campioanele judeţelor Mehedinţi, Arad, Hunedoara şi Alba.
REŞIŢA – În primul trimestru din 2011, în judeţ au avut loc 258 situaţii de urgenţă, potrivit ISU „Semenic“.
REŞIŢA – Agenţiile imobiliare au primit vizita lucrătorilor Comisariatului pentru Protecţia Consumatorului. Tot mai mulţi dintre cei ce vor să vândă sau să cumpere un imobil fac menţiunea că vânzarea se face de către o persoană fizică şi că se doreşte un negoţ fără intermediari.
REŞIŢA – Ministerul Sănătăţii a făcut publică lista posturilor vacante pentru redistribuirea personalului din spitalele reorganizate în cămine de bătrâni. Dacă nu-şi găsesc de lucru „acasă“, se va face redistribuirea în spitale din judeţe limitrofe.
REŞIŢA – Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor va derula, în perioada 1 mai – 30 iunie, în Caraş-Severin, precum şi în alte 15 judeţe din ţară, campania de vaccinare antirabică la vulpi.
GÂRNIC – În prezent, la Padina Matei, sat ce aparţine de comuna Gârnic, se lucrează la alimentarea cu apă, proiect demarat încă din 2008 şi care se va finaliza, după cum susţine primarul Nicolae Tismănariu, la sfârşitul lunii august.
