REȘIȚA – Fotbaliștii antrenați de Roco Sandu se află în cantonament în Serbia, unde desfășoară mai multe partide amicale împotriva echipelor locale. Perioada stagiului de pregătire este de șase zile, iar în primul meci, CSM Reșița a învins formația FK Radnicki Sutjeska, cu 3-2. Pentru reșițeni au marcat Keita, Breșneni și Negoescu.
Pe lângă revenirea lui Andrei Vaștag la echipă și aducerea juniorului Iova, un fundaș dreapta de la UTA, conducerea clubului a reușit să-l transfere și pe fundașul Răzvan Dulap, de la ASA Târgu Mureș. Un alt junior venit de la Slatina este Mateiași, care a evoluat în primul meci amical al reșițenilor din acest stagiu de pregătire. De asemenea, pe lângă fotbaliștii de la echipa mare, antrenorul Roco Sandu a luat în cantonamentul din Serbia și câțiva juniori de la Centrul de copii și juniori al CSM Reșița care, cel mai probabil, vor face parte din lotul formației reșițene în viitorul campionat din Liga a III-a.
