CARANSEBEȘ – La finalul săptămânii trecute, secția de judo de la CS Energetica – CSM Caransebeș a participat la „Cupa Campionilor Cluj-Napoca”, la echipe mixte, ediția a V-a, care a fost organizată de ACS Educație prin Judo, în colaborare cu Liceul cu Program Sportiv Cluj-Napoca!

La această competiție au participat 12 echipe din cinci orașe după cum urmează: Cluj-Napoca, Brașov, Oradea, Satu Mare și Caransebeș. CS Energetica-CSM Caransebeș a participat la categoria echipe de copii născuți în anii 2012 și 2013. La final, CS Energetica – CSM Caransebeș a obținut locul 3 pe echipe.

Echipa masculină a fost formată din Heghediș Marc (categoria 34 de kg), Cîrcu Patrick (categoria 42 de kg) și Gherga Luca (categoria 50 de kg). La feminin, echipa a fost alcătuită din Rădoi Cataleya (categoria 32 de kg) și Tomoioagă Ștefania (categoria 50 de kg). Rezervă a fost Daia Daniel. Sponsorul sportivilor la acest concurs a fost Primăria Caransebeș.