La faţa locului, adică în sensul giratoriu de la intersecţia cu bulevardul Decebal, s-au adunat rapid şi alte taxi-uri, însă problema a fost rezolvată elegant. „Nu înţeleg cum s-a întâmplat, în zece ani de taximetrie nu ştiu să fi provocat vreun accident colegul nostru.
Mai degrabă tânărul din Opel o fi vrut să-şi impresioneze prietena şi a scăpat piciorul pe pedala de acceleraţie ”, ne-a spus unul dintre taximetriştii care au vrut să se convingă că totul e în regulă.
Cristian Horgoş
