REȘIȚA – Gimnastul Robert Pașca a câștigat două medalii de bronz la Campionatele Naționale ROMGYM Trophy de gimnastică ale seniorilor, de la București! Celălalt reșițean, juniorul Andrei Titi, s-a clasat pe locul 9 la individual compus!
CARAȘ-SEVERIN – Petre Răduți, din cadrul Detașamentului de Pompieri Caransebeș, și Cristian Alexandru Orbu, din cadrul Detașamentului de Pompieri Reșița, au urcat pe podiumul de premiere la un concurs internațional de culturism, respectiv la Campionatul Național individual U20 de lupte!
REȘIȚA – La Complexul Municipal de Sport și Sănătate „Ioan Schuster” din Reşiţa s-a desfășurat la finalul săptămânii trecute Cupa „Toamnei” la înot, care a reunit la start opt familii!
REȘIȚA – AFC Voința Lupac a câștigat sâmbătă, 1 octombrie, cu scorul de 1-0, partida de acasă cu Jiul Petroșani, din etapa a VI-a a Ligii 3, Seria a VII-a!
REȘIȚA – După eșecul, unul scontat, din Cupă cu Mioveniul, CSM Reșița a pierdut sâmbătă, 1 octombrie, și în campionat, scor 1-2, cu ACS Pobeda Star Bisnov, în etapa a VI-a a Ligii 3, Seria a VIII-a!
LUPAC – Formația pregătită de Lucian Dobre va întâlni sâmbătă, 1 octombrie, de la ora 15, pe teren propriu, CSM Jiul Petroșani, în etapa a VI-a a Ligii 3, Seria a VII-a!
REȘIȚA – S-a văzut diferența dintre Liga 3 și Liga 1 la partida dintre CSM Reșița și CS Mioveni de miercuri, 28 septembrie, încheiată cu scorul de 4-0 în favoarea argeșenilor! Rosso-nerii au părăsit astfel Cupa României și se vor concentra de acum înainte doar pe campionat!
REȘIȚA – Reșița Locomotives a învins la finalul săptămânii trecute cu scorul de 19-0 formația Cluj Crusaders, în etapa a II-a a Campionatului Național de fotbal american!
REȘIȚA – Cupa „Toamnei” la înot va avea loc sâmbătă, 1 octombrie, la Complexul Municipal de Sport și Sănătate „Ioan Schuster” din Reșița. Acest eveniment face parte din proiectul „Reșița în mișcare – Sport pentru toate vârstele”, acțiune demarată de Primăria Reșița cu scopul de a oferi reșițenilor o alternativă pentru petrecerea unui timp de calitate împreună cu familia!
REȘIȚA – Ioan Șerbescu, unul dintre cei mai longevivi medici sportivi din țară, a murit astăzi, 26 septembrie!
