Performerii sunt: Veruţa Nicoleta Boşneag, Nistor Martalogu, Cornel Cernescu Belcotă şi Ana Vulpeş, coordonaţi de prof. Ioan Vulpeş; Raul Popa, Cătălin Grozav, Laurenţiu Tudosie, Denisa Chirilă, Laurenţiu Zaharia, Cosmin Hadade (prof. Sorina Corcoaţă).
După cum se poate constata, conform regulamentului, echipele sunt mixte, cu patru elevi titulari, din care cel puţin o fată.
Finala pe ţară a concursului este programată în zilele de 6-7 august a.c., la Arenele B.N.R. din Bucureşti. Dar, de apreciat faptul că reprezentantele tuturor judeţelor vor veneficia de o tabără naţională de şah, la Complexul Olimpic Român „Sydney 200“, de la Izvorani. Cu alte cuvinte, elevii din multe unităţi de învăţământ din Caraş-Severin, care nu au tratat competiţia, aşa cum se cuvenea, vor avea ce regreta. Arbitrajul a fost asigurat de prof. Rodica Vasiliu, maestru al sportului, şi de Mihai Bolintiş, secretarul A.J. de Şah Caraş-Severin.

