REȘIȚA – Tânărul Bogdan Szijj a revenit la CSM Școlar Reșița, după ce la începutul sezonului a evoluat pentru FC Voluntari în Liga I. Fotbalistul în vârstă de 19 ani, a jucat în Liga I 159 de minute în trei partide.

A debutat în prima divizie în înfrângerea împotriva formației Hermannstadt și a jucat 45 de minute. A evoluat apoi 90 de minute în înfrângerea cu scorul de 1-2 în fața campioanei CFR Cluj și 25 de minute în egalul, 1-1, cu Gaz Metan Mediaș. Szijj nu a mai prins lotul la Voluntari după plecarea lui Daniel Oprița de la echipă, iar problemele din defensiva rosso-nerilor, i-au făcut pe conducătorii din Valea Domanului să-l aducă înapoi pentru a pune umărul la redresarea situației în care se află în acest moment CSM Reșița.

Bine ai revenit acasă, Bogdan Szijj! După debutul în liga 1, Bogdan se întoarce în Valea Domanului, pentru a pune umărul la redresarea echipei noastre. Succes Bogdan!!!”, a fost mesajul postat pe pagina oficială de Facebook a celor de la CSM Reșița.