Şoferiţa Volkswagen-ului vişiniu venea dinspre Bulevardul Muncii spre Strada Făgăraşului când, în intersecţia din Renk, a auzit o bufnitură puternică, claxoane şi maşina i s-a oprit brusc.
Speriată, tânăra, care era şi începătoare, a realizat că a distrus toată partea dreaptă a unei Skode argintii, care venea dinspre Câlnic spre Bulevardul Republicii.
Cele două femei s-au dat jos din maşini şi s-au luat la harţă, fiecare spunând că ea avea verde la semafor. Poliţia a degajat cât mai repede posibil intersecţia, apoi a încercat să găsească martori pentru nefericitul incident dar, cum nu a găsit, le-a audiat pe cele două şi încă mai speră ca vreo cameră să fi surprins incidentul pentru a putea decide care dintre ele a trecut pe roşu.
„La intersecţia bulevardelor Republicii şi Muncii a avut loc un accident rutier între două autoturisme. În prezent, continuăm cercetările pentru a stabili persoana vinovată pentru producerea accidentului. Din fericire, nu au fost victime sau persoane rănite“, ne-a declarat agentul Alexandru Cocoş, de la BPR Reşiţa.
Cristian Franț