REȘIȚA – Sportiva legitimată la Clubul Sportiv al Armatei Steaua, reșițeanca Alina Vuc, a cucerit medalia de aur la concursul internațional Ranking Series „Yasar Dogu”, de la Istanbul, din Turcia! Alina a concurat la categoria 50 de kg și s-a impus în finală în fața sportivei rușoaice Polina Lukina!

De asemenea, Alexandra Anghel a cucerit medalia de bronz in cadrul categoriei 72 kg!

„O serie de victorii importante la prima competiție a acestui an, care începe cu speranțe mari pentru luptele românești”, este mesajul postat de Federația Română de Lupte.

În cadrul turneului internaţional Ranking Series „Yasar Dogu” de la Istanbul, luptele feminine din România au fost reprezentate de Alina Vuc (50 kg), Katia Zhydachevska (59 kg), Kriszta Incze (65 kg), Alexandra Anghel (72 kg) şi Cătălina Axente (76 kg).