REŞIŢA – Începând de miercuri, 29 iunie şi până în data de 5 iulie, absolvenţii clasei a VIII-a pot depune fişele cu opţiunile lor în privinţa liceului la care doresc să se înscrie. Înscrierea se desfăşoară în unităţile de învăţământ în care au studiat elevii iar opţiunile lor vor fi introduse în baza de date până în data de 6 iulie.
Prima etapă de repartizare computerizată se va desfăşura până în 12 iulie urmând ca rezultatele să fie afişate în data de 13 iulie. Următoarea etapă în procesul de înscriere la liceu presupune ca în perioada 13-15 iulie, elevii să îşi depună dosarele de înscriere la unitatea de învăţământ la care au fost repartizaţi. A doua etapă de repartizare este programată în 22 iulie iar completarea fişelor cu opţiuni va avea loc în perioada 14-19 iulie.
