Caraş-Severin, Romania

Pentru ca pensionarii din Reşiţa să se simtă bine, viceprimarul Dorinel Hotnogu va organiza duminică, 30 septembrie, la orele 11.00, un spectacol de dans popular şi „în premieră va urca din nou pe scenă fanfara municipiului Reşiţa“, a spus viceprimarul.

De asemenea, luni, 1 octombrie, la ora 18.00, va avea loc un bal pentru persoanele vârstnice, la cantina Liceului „Ştefan Anghel“ din Reşiţa.

„Atât intrarea, cât şi tot ceea ce înseamnă bufet, vor fi gratuite pentru bătrânii din municipiul nostru“, a mai spus vicele.