Întâlnirea s-a încheiat cu scorul de 2-2 (2-2). Golurile reşiţenilor au fost înscrise de Mozici şi Bârceanu. „Băieţii au avut o prestaţie mulţumitoare, obţinând un rezultat bun, la revenirea în Liga I“, ne-a declarat Vlada Cocar, directorul sportiv al clubului reşiţean.
Antrenorul Carol Gurgu a avut la dispoziţie următorul lot de jucători: Băcilă, Mozici, Smaniotto, Alin Radu, Mălăin, Bârceanu, Curală, Fetescu şi Cănăvoiu. După această rundă Futsal Municipal Reşiţa a acumulat 4 puncte, din trei partide susţinute.
În etapa viitoare, a V-a a Ligii I de futsal, de duminică, 14 octombrie a.c., F.M. Reşiţa va primi vizita echipei C.F.F. Clujana Cluj-Napoca.
Marius Moraru
