Studentele reşiţene revin în campionat după o perioadă mai lungă de timp, fiindcă în runda precedentă au stat.
Un motiv în plus să sperăm că prof. Cristian Busuioc a reuşit să pregătească bine confruntarea de sâmbătă, cu oltencele.
Fiindcă Universitatea are mare nevoie de victorie, în condiţiile în care, până în prezent, nu a obţinut nici un punct.
Iar partida se anunţă foarte grea, echipa din Drobeta Tr. Severin având chiar gânduri măreţe, de promovare în Superligă. De altfel, au solicitat şi observator, din partea federaţiei de specialitate.
Marius Moraru
