Caraş-Severin, Romania

Echipa Clubului Sportiv Şcolar din municipiu va lua startul, la finele săptămânii, la turneul final al Campionatului Naţional de lupte libere.

Întrecere care va reuni la Odorheiu Secuiesc cele mai bune şase cluburi din România: Steaua Bucureşti, C.S.Ş. Braşov, Dunărea Galaţi, C.S.Ş. Hunedoara, C.S.Ş. Reşiţa şi C.S.Ş. Odorheiu Secuiesc.

Antrenorii Adrian Dacica şi Ilie Ene se vor prezenta la start cu următorii sportivi: Mihai Turculeanu (+85 kg), Andrei Franţ (85 kg), Sebastian Uţă (63 kg), Laurenţiu Circul (58 kg), Răzvan Şteţco (69 kg), Adam Babaioana (85 kg), Cătălin Andronie (46 kg), Ion Jidovineanţu (42 kg), Iulian Păun (42 kg), Alexandru Grosuleac (40 kg), Ciprian Boureanu (76 kg), Francisc Naghi (58 kg), Ionuţ Gheţău (69 kg), Ovidiu Atănăsoaie (40 kg) şi Alexandru Giorici (50 kg), ultimii doi pregătiţi de antrenorul Nicolae Constantin, la C.S.M.R., fiind cu dublă legitimare.

Optimismul antrenorilor

„Mergem la turneul final să ne batem pentru o medalie, deşi va fi destul de greu“, ne-a declarat Antrenorul Adrian Dacica.

Marius Moraru

[email protected]