Secţiile de profil ale C.S.Ş.R., respectiv C.S.M.R. vor fi reprezentaţi de trei sportivi. Este vorba despre Raluca Radaslavescu, Filip Creţeanu şi Oliviu Paşolea. Ei vor fi însoţiţi de prof. Marius Creţeanu.
Iniţial, se stabilise ca şi Iasmina Cojocariu să participe la acest concurs. Însă peste numai o săptămână se va afla pe bloc-starturi la Piteşti, fiind selecţionată în echipa României pentru Campionatele Ţărilor Central Europene.
Plecarea spre Hunedoara este programată în cursul zilei de joi.
„Privind cu realism, ţintim cât mai multe prezenţe în finalele A, iar de la Oliviu Paşolea aşteptăm o medalie la juniori I“, ne-a declarat prof. Marius Creţeanu.
Marius Moraru
