REȘIȚA – Complexul Municipal pentru Sport si Sănătate „Prof. Ioan Schuster” își va relua activitatea pe data de 1 septembrie, după ce în luna august a fost închis pentru reparații, curățenie și igienizare.
„Bazinul Olimpic din Reșița își va deschide porțile în data de 1 septembrie, pentru un nou început. În acest moment suntem pe ultima sută de metri cu reparațiile și curățenia. Venim cu activități noi pentru luna septembrie, când vom începe să facem inițiere și perfecționare cu adulții. Aceste activități sunt programate începând cu data de 4 septembrie. Cursul de inițiere va începe de la orele 19, iar cel de perfecționare se va face de la orele 20. Ca o noutate vom organiza un grup numai de adulți care vor participa la aceste cursuri. Tot în data de 4 septembrie vor începe activitatea și copii, unde începătorii vor înota de la orele 16, iar avansații de la orele 17. Cursurile de perfecționare pentru copii vor începe de la orele 18. Inițierea se va desfășura în zilele de luni, miercuri și vineri, iar ca o altă noutate, vom începe și cursurile de aqua-gym. Avem foarte multe cereri pentru aqua-gym și mă bucur că vom reuși în această toamnă să începem această activitate. Cursurile de aqua-gym se vor desfășura în zilele de marți și joi, începând cu orele 19”, a spus Luminița Dobrescu, inspector Primăria Reșița.
