CARAȘ-SEVERIN – Din ciclul „Ce mai fac cărășenii când merg cu trenul”, astăzi vă prezentăm un bărbat de 30 de ani din Bucoșnița, supărat rău pe doi șefi de tren care l-au trezit să-i ceară biletul de călătorie. Drept urmare, le-a aplicat acestora o corecție ca să-l țină minte.
Totul s-a întâmplat joi, 24 august, în trenul Inter – Regio, care se deplasa pe relaţia Mangalia – Sibiu. B.C., de 30 de ani, din Bucoșnița călătorea cu trenul spre Sibiu, iar în apropiere de staţia Lotru din Brezoi a fost trezit din somn pentru controlul biletului de călătorie. Deranjat, a început să facă scandal, a pus mâna pe o sticlă, a spart-o şi l-a lovit pe şeful de tren, i-a aplicat apoi același tratament și celui de-al doilea şef de tren, venit în ajutorul colegului, după care a fugit de la faţa locului. Potrivit IPJ Vâlcea, „poliţiştii au reuşit depistarea bărbatului în cursul serii, pe raza localităţii Tălmaciu, judeţul Sibiu”, iar nervosul cărășean s-a ales cu un dosar penal pentru ultraj, fiind arestat pentru 30 de zile.
