REȘIȚA – Un apel prin 112 raporta o cantitate de muniție descoperită într-unul din vagoanele de fier vechi care aprovizionau uzina reșițeană, la fața locului acționând o echipă pirotehnică a Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Semenic“ al județului Caraș-Severin.
Dintr-o primă fază a intervenției, cei de la ISU spun că este vorba despre o bombă aruncător, calibru 120 mm, și o grenadă de mână ofensivă, asigurându-ne că specialiștii au supravegheat descărcarea în întregime a vagonului de fier vechi vizat.
