REȘIȚA – Un reșițean a fost prins ziua, în amiaza mare, în timp ce încerca să fure un indicator rutier de pe DN 58B, de la kilometrul 5 plus 200 de metri.
Este vorba despre un tânăr de 22 de ani, care a fost prins în flagrant, luni, 21 august, în jurul orei 12.00, vizat fiind un indicator reprezentând „Sfârșitul interzicerii de a depăși“, împreună cu suportul metalic. Cercetările continuă sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt. Deși fapta poate să pară ceva simplu, un furt banal, în realitate consecințele pentru ceilalți participanți la trafic pot fi mult mai grave“, avertizează Poliția județului.
