VĂLIUG – În dimineața de joi, 10 august, Detașamentul de Pompieri Reșița a intervenit, cu o barcă pneumatică, pentru „degajarea“ unui trup neînsuflețit din apele lacului Gozna, de la Văliug. Amintim faptul că, în 31 iulie, în același lac, s-ar fi înecat un student de 24 de ani, cetățean iordanian, din Filipine. Povestea a început cu o ieșire cu prietenii, o bălăceală scurtă, nu departe de ponton, după care tânărul dat dispărut nu a mai apărut la mal.
