In primul joc, poloiştii orădeni vor întâlni campioana Cehiei, Fezko Strakonice. Primele patru echipe se califică mai departe. „Obiectivul nostru este să ne calificăm în turul doi al Euroligii, pe care dorim să-l organizăm la Bazinul Olimpic din Oradea”, a precizat Petruţ Drăgan, directorul CSM Oradea.
Biris Teodor
