Tot luni, poliţiştii din Marghita au fost sesizaţi că au fost sustrase două telefoane mobile marca Nokia, în valoare de 300 lei, de la un tânăr de 24 de ani din Diosig.
În urma cercetărilor efectuate, poliţiştii au depistat cu operativitate prezumtivii autori ca fiind un minor de 16 ani, S.R. (18 ani), ambii din Diosig şi sălăjeanul B.T. (21 ani), din localitatea Şumălan.
Cristian Hogos
