Ba chiar mai mult, orele au fost mai scurte, astfel că în jurul orelor 12, staţiile de tramvai erau pline cu elevi care abia aşteptau să ajungă acasă. „Eu am fost cu copiii la Grădina Zoologică. Aşa am serbat noi Ziua Mondială a Educaţiei”, spune Mihaela Coşereanu, cadru didactic al Şcolii cu clasele I-VIII „Ioan Slavici”.
Monica Mateiu
