Primul om al statului nu a vrut să dea declaraţii presei, ci a preferat doar să îi salute, să îi întrebe cum se simt şi să dea mâna cu ei. În rest, nici un cuvânt.
La respect au fost ţinuţi şi arădenii prinşi în mrejele… vinului, unul dintre cei bucuroşi rău să-l vadă pe preşedinte în Arad alegându-se, în cele din urmă, şi cu o amendă.
Nicu Ieran a fost şi el greu de oprit, acesta fiind aproape la fel de bine păzit ca şi preşedintele.
A.B.
