„ Aceste prezentări la scară largă a aşa-numitei vinovăţii a minorelor care au devenit mame constituie un fapt discriminatoriu, deoarece fetele în cauză nu au putut să aducă pe lume copii fără ajutorul unor bărbaţi. În astfel de situaţii partea de vină ar trebui împărţită în mod egal între părinţi”.
S.T.
