Proprietarul apartamentului de la etajul patru, locaţia incendiului, a plecat în urmă cu două zile din localitate.
Din nefericire, acesta a uitat să oprească hota aragazului. Din cele declarate de specialişti, datorită supraîncălzirii a izbucnit incendiul.
Din fericire, vecinii nu s-au pierdut cu firea şi au luat toate măsurile pentru prevenirea unui dezastru.
Mianda Mladin
