Caraş-Severin, Romania

Timp de trei zile, reşiţenii sunt aşteptaţi la tradiţionala manifestare. La ediţia din acest an, pe scenă vor urca Andra şi Lepa Brena.

Vineri, 27 iunie 2014

Ora 17:30 – 23:00

Prezentator Felicia Stoian

CONCURS DE ŞAH – SALA POLIVALENTĂ

16:30 – 17:30 – Concurs dezlegări probleme pentru copii 10 ani; – Concurs dezlegari probleme juniori, 16 ani

PROGRAM MUZICĂ ŞI DANSURI POPULARE – zona Renk – 18:00- 23:00

17:30 – 18:00 – Parada portului popular – participă Ansamblul Folcloric “Bârzava” şi Ansamblul Profesionist de Cântece şi Dansuri “Banatul” Timişoara

18:0018.30 – Cuvânt de deschidere al primarului Mihai Stepanescu, premierea câştigătorului concursului de grafitti şi brâul bănăţean

18:30 –20:30 prima parte – Ansamblul Profesionist de Cântece şi Dansuri “Banatul” Timişoara – jocuri din Satchinez, Roxana Chiriţă, Alexandra Vepreciuc, Adina Oţa, suita de orchestra, Carmen Popovici Dumbravă, dans de munte cu Junii Banatului, Cornel Borza

20:3021:10 – premierea asociaţiilor de proprietari – Ansamblul Folcloric “ Bârzava”, orchestra condusă de Rică Vulpe

21:10 – 23:00partea a II a – Ansamblul “ Banatul” Timişoara-– suită orchestrală, Ancuţa Corlăţan – Bucovina, dans Moldova, Mariana Anghel – Ardeal, Dumitru Stoicănescu, dans din Banatul de munte, Luciana Văduva, Liliana Laichici.

SÂMBĂTĂ, 28 IUNIE,

Ora 18:00

Prezentator Flavius Bozu

CONCURS DE ŞAH – SALA POLIVALENTĂ

10:00 – 20:00 – Turneu de şah rapid open general pentru seniori şi junior – cu omologare FIDE pentru OLE rapid

PROGRAM DE MUZICĂ UŞOARĂ – ZONA RENK

18:00- 18: 30 – Trupa PANORAMIC

18: 30 – 19:00 -Trupa SONAR

19:00 – 20: 00 – Cristi IAKAB & The Road Band

20:00 – 21:00 – Andrei CHERMELEU, STELA, Boier BIBESCU şi Adrian ŢUŢU

21:00 – 22:00 – Carmen TRANDAFIR

22: 00 – 23:00ANDRA

DUMINICĂ, 29 IUNIE,

Ora 18:45

Prezentator Ana-Maria Cizler

CONCURS DE ŞAH – SALA POLIVALENTĂ

09:00 – 14:00Turneu de blitz open general pentru seniori şi juniori – cu omologare la FIDE pentru ELO blitz

Ora 17:30

Locaţie: Primăria Reşiţa, sala şedinţe, parter

Festivitate de premiere ‘’Top 10’’ – cei mai buni sportivi ai judeţului Caraş – Severin în parteneriat cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret

PROGAM MUZICĂ ŞI DANSURI POPULARE – MINORITĂŢI

18:45 – 19:15 – Moment religios,

Festivitatea de premiere a studenţilor şi elevilor din municipiul Reşiţa cu rezultate deosebite la învăţătură

19: 15 – 19:25 – Imi Gaşpar, Corul “Ghiocelul” al Asociaţiei Platanus

19:25 – 19:40 – Formaţia „Karasevska Zora” – Uniunea Croaţilor din România

19:4019:55 – Ansamblul Folcloric “ GROZD’’ Vrsac, SERBIA ( prima parte)

19:55 – 20:05 – Ansamblul Folcloric “ Bârzava ( prima parte)

20:05 – 20:20 AnsamblulFolcloric ” ABRASEVIC”, Pancevo, Serbia ( prima parte)

20:20 – 20:30 – Ansamblul de dansuri populare germane “ Enzian’’

20:30 – 20:45 – Ansamblul Folcloric “ GROZD’’ Vrsac, SERBIA ( a doua parte)

20:45 – 21:00 – Ansamblul Folcloric ” ABRASEVIC”, Pancevo, Serbia ( a doua parte)

21:00 – 21:10 – Ansamblul Folcloric “ Bârzava”

21:10 – 23:00LEPA BRENA

RUGA CARTIER REŞIŢEAN CÂLNIC

29.06.2014, ora 19 – Camelia Bojin Ceocu, Anca Panţâru, Camelia Miuţescu, Loredana Demian, orchestra codusă de Mihai Ceocu

30.06.2014 , ora 19 – Andreea Voica şi orchestra condusă de Deian Galetin

Adaugă comentariu