REŞIŢA – Victoria previzibilă a CS Caraş-Severin de duminică, 29 ianuarie a.c., consfiinţită în Sala Sporturilor din Chiajna, în faţa formaţiei C.S.A. Steaua Bucureşti, scor 34-28 (20-19), i-a asigurat echipei vizitatoare clasarea pe treapta a treia a podiumului clasamentului Ligii Naţionale de handbal masculin, la final de tur, după etapa a XIII-a.

„A fost exact cum ne-am propus, a precizat antrenorul principal Aihan Omer. Adică să obţinem cele două puncte. Şi, ajutaţi şi de unele rezultate, am urcat pe podium. Sigur, nu ne-a fost chiar uşor, fiindcă anticipam că jucătorii Stelei vor evolua cu dezinvoltură, fiindcă nu aveau ce pierde. Astfel se explică faptul că entuziasmul lor ne-a creat unele probleme, în prima repriză. Şi, ca o paranteză, de la meci la meci se vede o creştere a echipei din Bucureşti. După pauză ne-am luat măsurile care se impuneau, şi experienţa superioară a jucătorilor noştri şi-a spus cuvântul şi în acest meci. Ne-am distanţat şi băieţii au gestionat foarte bine tabela de marcaj, obţinând mult dorita victorie“.