REȘIȚA – Daria Grigoroiu, sportiva pregătită de Ștefan Nagy, a cucerit sâmbătă, 12 februarie, medalia de aur în proba de 60 de metri garduri în cadrul Campionatelor Balcanice de atletism indoor U20!

Daria a fost cronometrată cu timpul de 8 secunde și 32 de sutimi, podiumul fiind completat de o sportivă originară din Turcia şi de o altă reprezentantă a României, Dana Govoreanu. Amândouă sportivele au trecut linia de sosire a cursei cu timpul de 8 secunde şi 51 de sutimi.

Talentata atletă legitimată la Clubul Sportiv Școlar Reșița și la Clubul Sportiv Universitatea Reșița a făcut parte din delegația României formată din 33 de sportivi. Competiția a fost organizată la Belgrad (Serbia) și s-a aflat la a VI-a ediție.