REȘIȚA – Luptătorii pregătiți de Adrian Dacica, Andrei Franț și Florin Dință au câștigat cinci medalii la Campionatul Național individual de juniori U20. Competiția a avut loc zilele trecute, la Târgu Mureș, și a reunit la start peste 200 de sportivi!

Două medalii de aur și trei de bronz au obținut reșițenii. Cei mai buni au fost Erich Loidl și Tania Adam, cei doi au devenit campioni naționali. Erich a luat primul loc la categoria 86 de kg, el fiind legitimat la Clubul Sportiv Municipal Reșița. Aurul l-a câștigat și Tania, de la Clubul Sportiv Școlar Reșița, la categoria 65 de kg.

Andrei Bărbulescu, legitimat tot la Clubul Sportiv Școlar Reșița, la categoria 57 de kg a obținut locul 3; Cristian Orbu, legitimat la Clubul Sportiv Școlar Reșița, la categoria 92 de kg, a obținut locul 3; Cosmin Roman, legitimat la Clubul Sportiv Municipal Reșița, la categoria 97 de kg, s-a clasat al treilea.