REȘIȚA – Campionatele Naționale U20 de lupte s-au desfășurat în perioada 11-13 octombrie, la Călărași, iar sportivii reșițeni au reușit să vină acasă cu câteva rezultate foarte bune!

„S-a remarcat la acest campionat național sportiva Adam Tania, care a obținut medalia de aur la categoria 65 de kg, la lupte feminine. De asemenea, Golea Iasmina, la categoria 62 de kg, a fost la final pe locul 5. La lupte libere, Denis Lukacs, la categoria 97 de kg, a câștigat medalia de aur, în timp ce Brian Techerean, la categoria 125 kg, a câștigat medalia de bronz. Adam Tania și Denis Lukacs sunt legitimați la Clubul Sportiv Municipal Reșița, iar Golea Iasmina și Brian Techerean sunt de la Clubul Sportiv Școlar Reșița. Aș dori să felicit sportivii pentru rezultatele obținute, dar și staff-ul tehnic compus din Adrian Dacica, Andrei Franț și Mihai Turculeanu.”, a declarat antrenorul Florin Dință.