REȘIȚA – Viceprimarul municipiului Reșița, Dani Călin, susține că decizia de eliminare a jocurilor de noroc din oraș reprezintă una dintre cele mai importante măsuri adoptate de administrația locală în actualul mandat!
REȘIȚA – Din 2026, depunerea acestora va constitui contravenție și se va sancționa cu amenzi între 500 și 1.000 lei!
OȚELU ROȘU – Este vorba despre doi tineri de 18 și 22 de ani, ambii din Oțelu Roșu, care circulau cu un autoturism prin oraș, când au fost trași pe dreapta, sâmbătă seară, la ora 22.20, de polițiști!
