CARANSEBEȘ – Este isprava unui tânăr de 22 de ani din municipiul Caransebeș care, după ce a luat ceva alcool la bord de dimineață, s-a urcat la volan și a comis-o grav pe strada Ardealului, după Penny! Acolo a reușit să-și avarieze autoturismul pe care-l conducea, plus alte două parcate, pe care le-a înfipt în gardul dinspre trotuar, care ferește pietonii de asemenea pericole publice!
CARANSEBEȘ – Este pățania unui conducător auto din Dolj care a ajuns, joi dimineață, pe trotuarul străzii Ardealului din Caransebeș. Noroc că nu erau pietoni, care ar fi fost măturați ca popicele, și că mașina s-a oprit pe trotuar și nu prin casele oamenilor!
CARANSEBEȘ – „Cârpeala” făcută de Strabag pe strada Ardealului n-a trecut neobservată! Nici în comisia de recepție a lucrării, nici în consiliul local!
CARANSEBEȘ – A pățit-o miercuri, în plină zi, un caransebeșean mai în vârstă chiar în fața locuinței, pe strada Ardealului, în Pipirig. Soția acestuia a fost cea care a reclamat la 112 că soțul a venit cu mai puțini bani acasă, după ce a fost amenințat cu un cuțit și deposedat de pensie!
