BOCŞA – E.ON Gaz Distribuţie anunţă faptul că a finalizat lucrările la un proiect de investiţii din Bocşa, motiv pentru care, pentru cuplarea noilor conducte la sistemul de distribuţie este necesară sistarea alimentării cu gaze naturale în cursul zilei de joi, 3 octombrie.
Începând cu ora 12.00, vor fi afectaţi locuitorii de pe străzile: Oltului, Dacia, Iosif Renoiu, Dognecei, Godinova, Horea, Negoiului, Crişan, Cloşca, Frunzei, Tudor Vladimirescu, Tata Oancea, Vânătorilor, Târnaveni, Ţarinei, Oituzului, A. F. Radutu, Mărăşeşti, 1 Decembrie 1918, Făgetului, Castanilor, Mihail Gaspar, Tiberiu Botlik, Izvor, Mureşului, Ştefan cel Mare, Cernei şi Braniştei.
Reluarea serviciului se va face treptat, începând cu ora 16.00. Lucrările de investiţii care au constat în înlocuirea de conducte de presiune medie pe străzile Ezerişului, Măgura, Lugojului, Medreşului, Cabana Stejarul, Bocşa Nouă, Bichiştin, Cozia şi Funicularului. În cazul în care apar probleme, cei în cauză le pot sesiza la tel. 0800.800.928 (gratuit) sau 0265.200.928 (taxabil normal).